SİPARİŞLERİNİZ İÇİN Kargo Ücreti Alınmamaktadır!
0507 781 81 81 7/24 Müşteri Destek

YASAL UYARILAR

Kişisel Bilgi Gizliliği
www.greftci.com üye olurken kayıt altına alınan bilgiler üçüncü şahıslarla paylaşılmaz. İsim, adres, telefon, yaş, cinsiyet bilgileri sadece www.greftci.com’den satın aldığınız ürünlerin en kısa sürede size ulaştırılması için sizinle irtibat kurabilmemiz için kullanılır. Bu bilgilerin hiçbiri hiçbir zaman tedarikçilerimizle, diğer sitelerle, reklam ve pazarlama şirketleri ile paylaşılmaz. Bu verilere izinsiz ulaşılmaya çalışmasını engelemek için de tüm önlemlerimiz en üst düzeydedir.

Kredi Kartı Güvenliği
www.greftci.com sitesinden kredi kartı ile yapılan alışverişlerde alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliği bizim için yüksek önem taşımaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiç bir şekilde kayıt edilmemekte ve veritabanımızda saklanmamaktadır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ alt köşesinde bulunan kilit resmi bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir.

SSL Nedir?
Secure Sockets Layer (SSL) 1995 yılında internet üzerinde güvenli veri alışverişi sağlayabilmek amacıyla Netscape Communications Tarafından geliştirilmiştir. Şu anda dünyada sanal ticaret işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır.
SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.
SSL' in güvenlik gücü oturum anahtarının büyüklüğüne bağlıdır. En büyük SSL oturum anahtarı 128 bit olup sanal ticaret işlemleri için çok yüksek bir güvenlik sunar. 128 bit şifrelemenin kötü niyetle kırılması/çözülmesi hemen hemen imkansızdır. Ayrıca bir kırılma gerçekleşse bile oturum anahtarı sadece bir oturumda kullanılıp sonra imha edildiğinden dolayı, şifreyi kıran kişi başka hiç bir oturumu göremez.

Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır.
Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir.
Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır.
  • Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder.
  • Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir.
  • 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir.
  • Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir.
  • SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır.
  • 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir.
  • Kötü niyetli bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir.
  • Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar.

e-BÜLTEN ÜYELİĞİ

greftci.com Hizmetlerinden haberdar olmak için ücretsiz e-posta adresinizi ekleyerek abone olabilirsiniz!

SON GEZDİĞİNİZ ÜRÜNLER

SON GEZDİĞİNİZ ÜRÜNLER